Ana Sayfa > Sohbet > Sohbet ve Biz

Sohbet ve Biz

Sohbet ya da söyleşi; dostça, arkadaşça konuşarak hoş bir vakit geçirme, söyleşi, yârenlik, hasbihâl anlamına gelir. Türkçeye Arapçadan geçmiştir.Bu sohbetin biraz makalemsi tanımıdır, fakat gerçek hayatta bunu şöyle tanımlayabiliriz:İnsanların tanışmasında, kaynaşmasında ve birbiri arasındaki ilişkinin derecesini belirleyen şeylerden birisidir sohbet.

Mobil Sohbetci ile Sohbet etmek

Mobil Sohbetci ile Sohbet etmek

Kolay Sohbet aslında sadece bizim ağzımızdaki laf değil, insan doğasının bir gereği olan dostluk duygusunun pekiştirilmesinde kullanılan bir araçtır.Bir insanın niyetini, şahsiyetini ettiği sohbetlerden anlayabiliriz ve sohbet günlük hayatta önemli bir yere sahiptir. Mesela bir öğretmenin öğrencisiyle kurduğu sohbet veya iki arkadaşın birbiriyle kurduğu sohbet .İşte bu iki insan arasındaki yakınlığı belirler. Sohbet insanın gönül kapısını açar bir bakıma, doyurulması gereken sevgi duygusunu eyleme dökmektir, 40 sene arkadaş olan iki kişinin olmazsa olmazıdır sohbet.

Oysa ne kadar ihtiyaç duyarız sohbete, acı çektiğimizde yanımızda birisinin olmasını isteriz bazen, bizi anlamasını da. İşte bu bizi anlaması dediğimiz şeylerden birisi de sizle ettiği sohbetten geçer. Uzun Sohbet zamandır konuşmayan iki dostu düşünelim telefonu açtıklarında veya bir bankta buluştuğunda değmeyin sohbetin keyfine! Mutluluğumuz da bazen sohbete bağlıdır. Mesela siz bir arkadaşınızla konuşuyorsunuz sohbet o kadar güzel gidiyor, karnınızda kelebekler uçuşuyor. Arkadaşlığın temellerinin atılmasında ve ilerlemesinde sohbet başrolü kapar bence, veya bir çifti düşünün sadece sevgi yetmezki seneler biriktirmeye çiftin arasındaki derin sohbet duygusu bu birikimin başlıca sebeplerinden birisidir. ’’Gönül ne kahve ister ne kahvehane, gönül muhabbet ister kahve bahane.’’

Demişler. Burada kastedilen aslında sohbettir. Günün kalitesi de bir nebze sohbete bağlıdır, sohbetsiz geçmiş bir güne sohbet demem ki ben! Vefat eden birini düşünün, onun yokluğu çok üzer insanı, üzecek bir şey daha var, o da onunla bir daha sohbet edememektir. İnsanı güldürmek, acısını paylaşmak gibi insani duyguların köprüsüdür sohbet. Gönül pınarlarınızdan sohbet eksik olmasın, sevgiyle, sohbetle kalın.

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Sohbete Bağlan

Dilediğiniz zaman istediğiniz her yerden sizde anında sohbete bağlanın.

*Türkiye'nin en iyi sohbet ve chat odasına hoş geldiniz.

error: Emeğe saygı duy! O kadar yazı boşa yazılmadı.

E-Kolay.Org – Sohbet Chat Odaları, Mobil Sohbet Sitesi Sohbet ve Biz | E-Kolay.Org - Sohbet Chat Odaları, Mobil Sohbet Sitesi

error: Emeğe saygı duy! O kadar yazı boşa yazılmadı.