Ana Sayfa > Sohbet > Sohbet Siteleri Aracılığıyla Arkadaşlık Evlilik

Sohbet Siteleri Aracılığıyla Arkadaşlık Evlilik

Yeni insanlarla tanışmak ve muhabbet etmek için partiye hazır mısınız? Modaya uygun elbiseler, kostüm partisine giderken giyeceğiniz kostüm, şık tasarımlar ve takılar… Tıpkı bu partide replika ve imitasyon ürünler kullanılabileceği gibi sohbet siteleri içinde de yalanlar mevcut. Araştırma sonuçlarını gelin beraber inceleyelim. İnanın şok olacaksınız!

  1. Arkadaşlık Siteleri kullananların boy,kilo ve yaş bilgileri

Türkiye’de yapılan bir araştırmaya göre; kullanıcıların %82si boy, kilo ve yaş bilgilerini gizliyor. Kadınlar kilolarını gerçekte olduğundan ortalama 8-10 kilo daha az söylemekte. Boylarını ise 4-5 cm daha fazla söylemekte. Erkek kullanıcılar daha az yalan söylerken, en az yalan söyleyen kitle ise 40 yaş ve üzeri grup oldu. Yaş arttıkça, sahte profiller azalmaya başlıyor.

  1. Herkese açık profil bilgilerinde “sevgi” hakkında sözler kullanmak

Kadınların “aşk” sözcüğünü kullanmaları, edinilen bulgular sonunda aradıkları ilişkiyi bulmakta faydalı oldu. Erkek kullanıcıların ise “kalp”, “ilişki”, “romantizm” sözcüklerini kullanarak bu sözler ile daha çok faydalandığını ortaya koydu. Buna faydalanma denme sebebi ise kısa bir süre sonra erkek kullanıcıların tekrar geri dönmeleri.

  1. Profillere harcanan vakit

2011 yılında AnswerLab’ın yaptığı araştırmaya göre; erkeklerin kadınlara oranla daha fazla profil sayfası incelediği yönünde. Sohbet siteleri bünyelerinde kadınların çoğunlukla gelen mesajlar veya beğeniler üzerine harekete geçtiği belirtildi. Erkeklerin ise yeni profil incelemek için %75 daha fazla vakit ayırdığı açıklandı.

Evlilik Siteleri

Bu kez yakın tarihli bir araştırma raporunu sunacağız. PlentyOfFish aracılığı ile yapılan bu araştırmada, muhabbet etmek için kullanılan bu chat servislerinde tanışan çiftlerin, evlenme olasılığının çok düşük olduğu vurgulandı. 5.000 kişi üzerinden yapılan bu araştırmada kadınların evcil hayvanları yoksa, çok yüksek gelirli değilse ve yüksek lisans eğitimi yoksa daha çok mesaj alma şansları olduğunu değerlendirdi. Erkekler içinse durum başka. Esmer, yüksek gelirli ve yüksek eğitimli erkeklerin daha fazla mesaj alıp, evlenme olasılığının daha yüksek olduğu belirtildi.

Sonuç olarak; araştırmaların neticesinde chat siteleri aracılığı ile tanışıp flört eden, arkadaş olan veya sevgili olan kişilerin sadece %20’si buluşup bir araya geliyorlar. Bu oran belki size şu an düşük gelebilir ancak şunu duymalısınız. Buluşan kişilerin aralarındaki ilişkiye devam etme oranı ise sadece %5 civarında. Bu da zihinlerde iki ihtimali oluşturuyor. Ya karşınızdaki kişinin maskesi düşüyor ya da siz fazla anlamlar yükleyip zihninizde bir profil oluşturuyorsunuz. Eldeki verilere göre bakıldığında eğer vakit ayırıp birini hayatınıza katacak olursanız doğru zamanda ve doğru tanıyarak bunu yapmanız gerekmekte.

sohbet siteleri

sohbet siteleri

Etiketler: , , , , , ,

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Sohbete Bağlan

Dilediğiniz zaman istediğiniz her yerden sizde anında sohbete bağlanın.

*Türkiye'nin en iyi sohbet ve chat odasına hoş geldiniz.

error: Emeğe saygı duy! O kadar yazı boşa yazılmadı.

E-Kolay.Org – Sohbet Chat Odaları, Mobil Sohbet Sitesi Sohbet Siteleri Aracılığıyla Arkadaşlık Evlilik | E-Kolay.Org - Sohbet Chat Odaları, Mobil Sohbet Sitesi

error: Emeğe saygı duy! O kadar yazı boşa yazılmadı.