Ana Sayfa > Genel, Sohbet > Sigara Sohbetleri

Sigara Sohbetleri

Ekonomik nedenlerden midir yoksa gerçekten sağlığı düşündüğümüz için midir, bilinmez bu aralar herkeste sigarayı bırakma sohbeti dönüp duruyor. Bu sohbetlerde önce herkes sigaraya nasıl başladığını anlatıyor sanki bir övünç kaynağıymış gibi.

Özgür bayanlarla sohbet et

Özgür bayanlarla sohbet et

Daha sonrasında içtiği yılı hesaplıyor, arada bırakmaya çalıştığı zamanları günü gününe hatırlıyor ve sohbetin devamında da sigara içmenin sakıncalı bir şey olduğunu sigarasından bir fırt çekerek efkârlı bir şekilde sohbetini bitiriyor. Bu sıralar bu sahneye çok fazla şahit olmaya başladım. İyi, hoş diyorsunuz sigarayı bırakalım ama sigara yalnızca bireysel bir şey değildir. Sosyallik de vardır sigaranın içinde.

Sigarayla ilgili Kolay sohbet ederken bu ayrıntıyı genellikle gözden kaçırırız; ama durum böyledir. Kimse durup dururken sigaraya başlama gereksinimi duymamıştır, sosyal ortamlarda arkadaşlarla yapılan sohbetlerde ‘hadi oğlum sen de bir tane yak’ ile başlayan sohbetlerin devamında sigaraya başlanılmıştır. Bu yüzden nasıl ki sigaraya başlamak sosyal bir olay ise sigarayı bırakmak da öyledir. Yani sigarayı tek başınıza değil çevrenizdeki kişilerin olumlu ve teşvik edici sohbetleriyle bırakma noktasına gelebilirsiniz.

Ama görüyorum ki sigarayı bırakan kişiye önce en yakın arkadaşı yüklenmeye başlar, daha sonrasında bir bakmışsınız ki sanki bırakmaya çalışan adam suçluymuş gibi onun üzerine oynanılır sohbetlerde. Velhasıl kelam sigara kötüdür dostlarım, umarım siz de sigaradan ve bunun doğuracağı can sıkıcı sohbetlerden uzaklaşırsınız. Hepinize keyifli sohbetler dilerim, hoşça kalın…

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Sohbete Bağlan

Dilediğiniz zaman istediğiniz her yerden sizde anında sohbete bağlanın.

*Türkiye'nin en iyi sohbet ve chat odasına hoş geldiniz.

error: Emeğe saygı duy! O kadar yazı boşa yazılmadı.

E-Kolay.Org – Sohbet Chat Odaları, Mobil Sohbet Sitesi Sigara Sohbetleri | E-Kolay.Org - Sohbet Chat Odaları, Mobil Sohbet Sitesi

error: Emeğe saygı duy! O kadar yazı boşa yazılmadı.